Szczecińska pożyczka firmowa
5 mins read

Szczecińska pożyczka firmowa

Szczecińska pożyczka firmowa – aby móc rozwijać swój biznes, musisz mieć odpowiednie środki. Niestety wielu właścicieli firm w Polsce boryka się z niezwykle poważnym problemem, jakim jest ryzyko utraty płynności finansowej. Zbyt mały kapitał sprawia, że ​​finansowanie inwestycji, a czasem nawet bieżącej działalności, jest poważnym wyzwaniem. Na szczęście w obliczu dużego popytu polskie instytucje bankowe przygotowują całą gamę rozwiązań mających pomóc przedsiębiorcom. W poniższym artykule wyjaśnimy, czym są i jak udzielać kredytów korporacyjnych. Zapraszamy do uważnego przeczytania.

Kredyt gotówkowy dla firm – co to jest?

Kredyty korporacyjne to specjalne oferty przygotowywane przez instytucje bankowe dla firm (czyli klientów biznesowych). Dzięki pomocy pożyczek biznesowych firmy mogą otrzymać wsparcie finansowe sięgające setek tysięcy złotych na lata, a nawet lata. Aby móc uzyskać kredyt biznesowy, trzeba oczywiście spełnić ściśle określone wymagania dotyczące zdolności kredytowej.

Szczecińska pożyczka firmowa
Szczecińska pożyczka firmowa

Firmy, które w przeszłości wykonały dobrą robotę spłacając swoje zobowiązania finansowe, nie powinny mieć trudności z uzyskaniem takiej pożyczki. Dodatkowym wymogiem stawianym przez wiele banków w Polsce jest konieczność prowadzenia działalności w określonym czasie. Te firmy, które działają z sukcesem przynajmniej rok, zazwyczaj nie mają większych problemów z ubieganiem się o kredyt dla firmy. Ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnej polityki konkretnego banku – trzeba o tym pamiętać.

Warto wspomnieć, że ponad dekadę temu wniosek o pożyczkę gotówkową firmy można było złożyć wyłącznie osobiście w oddziale konkretnej instytucji bankowej. W ostatnich latach sytuacja uległa radykalnej zmianie. Dziś zdecydowana większość instytucji bankowych oferuje swoim klientom możliwość wnioskowania o kredyt całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że mamy komputer lub smartfon ze stałym dostępem do internetu, a gotówka trafi na nasze konto jeszcze tego samego dnia. Trzeba też pamiętać, że w wielu bankach formularze internetowe nie wystarczają do uzyskania finansowania. Mimo że podstawowe procedury można wykonać online bez wychodzenia z domu, pozostałe kroki mogą wymagać wykonania na miejscu w fabryce. Istnieje jednak wiele banków ubiegających się o proces aplikacyjny w sposób całkowicie zdalny.

Pożyczki dla firm w Szczecinie

Jeśli chodzi o kredyty biznesowe, Szczecin jest miastem do dyspozycji potencjalnych kredytobiorców. Wszystkie najpopularniejsze instytucje bankowe mają swoje oddziały w stolicy Pomorza Zachodniego. Każdy przedsiębiorca poszukujący kredytu w Szczecinie nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem oferty odpowiadającej jego potrzebom i oczekiwaniom.

Co możesz zrobić z pieniędzmi uzyskanymi z firmowego kredytu gotówkowego?

Środki pozyskane w ramach firmowego kredytu gotówkowego można co do zasady przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas cel, ale są one związane z naszą działalnością. Dzięki temu przedsiębiorcy mają dostęp do kapitału na sfinansowanie niezbędnych inwestycji oraz podstawowych kosztów związanych z prowadzeniem firmy.

Korporacyjna pożyczka gotówkowa – jakie dokumenty są potrzebne?

Aby otrzymać pożyczkę gotówkową w firmie, musisz najpierw mieć ważny dowód tożsamości. Jeżeli oprócz aplikacji on-line wymagane jest okazanie na miejscu podczas spotkania z doradcą dokumentów papierowych, zazwyczaj są to:

      • Wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający dochody wnioskodawcy za określony okres (np. rok, miesiąc itp.),
        sprawozdania,
      • Ostatni dokument PIT potwierdzający wysokość dochodu osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

Pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorstw

Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu usługi profesjonalne instytucje pozabankowe przygotowują również oferty dla przedsiębiorców. Oczywiście mówimy o pożyczaniu firmom. Warto wspomnieć, że aby otrzymać kredyt firmowy, zazwyczaj trzeba spełnić znacznie niższe wymagania. Środki są przekazywane na konto pożyczkobiorcy w bardzo krótkim czasie. Przy kilku procedurach i krótkim czasie oczekiwania na przelew jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą jak najszybciej odebrać pieniądze.

Aby uzyskać kredyt na firmę, zazwyczaj wystarczy spełnienie niezwykle prostych warunków. W większości przypadków wystarczy okazać dowód osobisty i podać podstawowe informacje o naszej działalności. Wnioski są następnie przetwarzane szybko, a środki są wypłacane tego samego dnia. Przedsiębiorca może następnie wykorzystać środki na wybrane cele.