Jak zmienić hasło Apple ID
6 mins read

Jak zmienić hasło Apple ID

Jak zmienić hasło Apple ID – Apple to jedna z najprężniej rozwijających się firm na świecie. Wynika to z kilku czynników, które połączone doprowadziły do powstania towaru, który w wielu kręgach traktowany jest jako luksusowy. Po pierwsze jest to efekt skutecznego marketingu. Konsekwentne budowanie własnej marki sprawiło, że obecnie urządzenie marki Apple wydaje się reprezentować wyższy status niż produkty innych firm.

Po drugie wynika to z wysokiej jakości wykonania. Można spierać się co do tego, jak bardzo cena jest odpowiednia w stosunku do wartości samego towaru. Nie zmienia to faktu, że Apple cechują urządzenia o wydajnych procesorach i solidnym wykonaniu. Trzecie często bywa pomijane w tego typu wypowiedziach, a jednak znacząco ułatwia korzystanie z produktów analizowanej marki. Jest nim Apple ID, czyli konto, które pozwala na zarządzanie aplikacji marki z jabłkiem w logo. Wymiana wyświetlacza w iPhonie 7 Plus czasami się zdarza i nie mamy wtedy na pewien czas dostępu do urządzenia. Nie zmienia to faktu, ze za pomocą Apple ID możemy dostać się do swojego konta z innego produktu. W ramach tego artykułu skupimy się na tym, jak zmienić hasło do naszego osobistego konta.

Czym w ogóle jest Apple ID, czyli podstawowe informacje na początek

Autoryzowane serwisy Apple mają nieraz wiele pracy, chociaż nie zmienia to faktu, że urządzenia tej firmy są solidnie wykonane. Wielką zaletą jest jednak wiele, co dzieje się po stronie software’u. Usługa Apple ID należy właśnie do tej kategorii. Najprościej mówiąc, konto pozwala na dostęp do różnego rodzaju zasobów firmowych. Przede wszystkim są to aplikacje dedykowane na urządzenia Apple, ale występują również dodatkowe korzyści. W ramach tej pierwszej kategorii możemy mówić o takich udogodnieniach jak możliwość wykorzystania takich aplikacji jak m.in. AppStore, iMessage, iTunes Store czy iClould. Są to więc programy do różnorodnych zastosowań i zawsze dobrze współpracujące z danym urządzeniem. Ponadto pojawiają się dodatkowe zalety. Co do nich należy? Po pierwsze możliwość zlokalizowania telefonu lub laptopa po jego zgubieniu. Odbywa się to za pomocą specjalnego systemu nawigacyjnego. Po drugie Apple ID pozwala grupować nas w pewne zbiorowiska np. rodzinę i ułatwia wymianę danych pomiędzy jej członkami. Jest to skuteczne choćby w przypadku transferu zdjęć lub filmików, ale zastosowanie jest znacznie szersze. Łatwo możemy zauważyć, jak wiele korzyści wiąże się z wykorzystaniem usługi Apple ID.

Jaka jest procedura zmiany hasła w Apple ID?

Jak zmienić hasło Apple ID
Jak zmienić hasło Apple ID

Teraz przejdziemy do samej procedury zmiany hasła, która jest najważniejsza dla tego artykułu. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że na stronie supportu Apple znajdziemy szczegółowe informacje wraz z poszczególnymi krokami. Dodatkowo wszystko jest obarczone zdjęciami, które ułatwią nam zrozumienie kolejnych etapów. Jest to najskuteczniejsze rozwiązanie. Najłatwiej hasło możemy zmienić poprzez wykorzystanie ustawień urządzenia. Na urządzeniach Mac najskuteczniej będzie przejść do preferencji systemowych, otworzyć App Store i tam poszukać odpowiedniej procedury. Na iPhonie, iPadzie czy iPodzie touch wchodzimy w ustawienia, a następnie przechodzimy do sekcji “zmień hasło”. Tam już możemy je zmienić, wykorzystując do tego identyfikator. Ponadto możemy zmienić hasło, wykorzystując do tego specjalną stronę internetową. Powinniśmy przejść do sekcji zabezpieczenia i tam wpisać stare hasła oraz podać nowe. Oczywiście procedura będzie bardziej skomplikowana, jeśli obecnie nie pamiętamy hasła do konta. Może to mieć miejsce szczególnie dlatego, że jedno konto Apple ID obsługuje wiele urządzeń i przynależy do jednej osoby. Łatwo więc wyobrazić sobie sytuację, w której ostatni raz wykorzystywaliśmy usługę dawno temu i straciliśmy dane. Na szczęście tę sytuację również można skutecznie obsłużyć. Pamiętajmy, że autoryzowany serwis Apple nie jest miejscem, gdzie powinniśmy rozwiązywać tego rodzaju problemy.

Jak wejść na konto, jeśli nie pamiętamy hasła?

W tej sytuacji będziemy musieli zmierzyć się z uwierzytelnianiem firmy Apple, które zawsze jest dwuetapowe. Ostateczną metodą do odzyskania hasła będzie skonsultowanie się z oddziałem wsparcia Apple. Wcześniej warto jednak spróbować odzyskać dane za pomocą konta zaufanego. Jeśli obecnie pamiętamy hasło, i tak warto ustanowić inne konta jako zaufane. Najskuteczniej będzie to zrobić przy wykorzystaniu Apple ID członków rodziny. W tej sytuacji unikniemy niepotrzebnego kontaktu z działem wsparcia Apple. Za każdym razem będziemy sprawdzani dwustopniowo. Im większą liczbą danych dysponujemy, tym lepiej dla nas. Podstawą jest przypisany numer telefonu i e-mail. Przydatne mogą okazać się również pytania, które wcześniej zapisaliśmy właśnie w celu odzyskiwania danych.

Podsumowanie, czyli ogólne informacje o zmianie hasła w Apple ID

Apple ID to konto w serwisie firmy, który daje duże możliwości operowania na aplikacjach. Jest ono przypisane do osoby, a nie do konkretnego urządzenia. Czasami pojawia się potrzeba odzyskiwania hasła. W takiej sytuacji pierwszym krokiem jest oparcie odzyskiwania o inne podane dane. Oprócz tego możemy skorzystać z zaufanych powiązanych kont. Ostatecznym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze wsparciem Apple. Wszystkie procedury można dokładnie sprawdzić na stronie internetowej supportu Apple.