Usługi medycyny estetycznej – techniki iniekcyjne
6 mins read

Usługi medycyny estetycznej – techniki iniekcyjne

Usługi medycyny estetycznej – techniki iniekcyjne – usługi medycyny estetycznej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ludzi pragnących zadbać o swoją urodę, cofnąć czas, aby ich skóra znowu stała się gładka, jędrna i zdrowa. Techniki iniekcyjne i laserowe należą do najpopularniejszych obszarów kosmetologii niechirurgicznej: terapia botulinowa, zastrzyki z kwasu hialuronowego, laserowe usuwanie włosów, laserowe odnawianie skóry, a także fotoodmładzanie, mikrodermabrazja i inne.

Techniki iniekcyjne to skuteczne metody dla urody

Zastrzyki są popularne przede wszystkim, dlatego, że pozwalają uzyskać pożądany efekt bez interwencji chirurgicznej. Rodzaje iniekcji różnią się w zależności od głębokości, na jaką są wykonywane: od powierzchownych warstw skóry do głębokich warstw mięśniowych. Czas trwania efektu również jest różny: od kilku tygodni do kilku lat.

Powszechne techniki iniekcji stosowane w medycynie estetycznej to:

Usługi medycyny estetycznej - techniki iniekcyjne
Usługi medycyny estetycznej – techniki iniekcyjne

Terapia botulinowa to wprowadzenie toksyny botulinowej na pewną głębokość skóry. Jej działanie blokuje przekazywanie sygnału nerwowego do mięśni, dzięki czemu się rozluźniają. Początkowo terapia toksyną botulinową była stosowana w leczeniu zaburzeń spazmatycznych, takich jak tiki, a później zaczęła być stosowana do wygładzania zmarszczek. Wskazaniami do stosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej są zmarszczki na twarzy: w kącikach i wokół oczu, na czole, w kącikach ust, fałdy nosowo-wargowej, a także zmiany kształtu twarzy. Zmarszczki o średniej głębokości są wygładzane, odwracając szereg zmian związanych z wiekiem. Procedura nie jest wykonywana, jeśli dana osoba ma stany zapalne skóry, zaburzenia krwawienia. Przeciwwskazaniami jest również niewydolność nerek lub wątroby, indywidualna nietolerancja preparatów toksyny botulinowej, niedowład twarzy. Zastrzyki nie są podawane kobietom w okresie ciąży i laktacji. Wstrzyknięcia dokonuje kosmetolog za pomocą cienkich igieł, co zwykle nie powoduje dyskomfortu.

Korekcja konturów twarzy

Podczas zabiegu kosmetolog stosuje specjalne preparaty wypełniające, redukując zmarszczki i modelując kontury twarzy. Współczesne zastrzyki w medycynie estetycznej wykonywane są przy użyciu wypełniaczy, które umożliwiają uzyskanie tzw. efektu modelowania przy zachowaniu wszystkich rysów twarzy. Większość nowoczesnych wypełniaczy jest wytwarzana na bazie kwasu hialuronowego. Jest on częścią substancji międzykomórkowej, odgrywa dużą rolę w utrzymywaniu równowagi wodnej tkanek i ich przywróceniu w przypadku uszkodzenia. Zastrzyki z kwasu hialuronowego nie tylko przyczyniają się do nawodnienia tkanek, ale także stymulują własną produkcję białek takich jak kolagen i elastyna. Wskazaniami do konturowania są zmarszczki, fałdy, niewyraźny owal twarzy. Przeciwwskazaniami są choroby onkologiczne, cukrzyca, tkanka łączna, choroby skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża i laktacja oraz indywidualna nietolerancja.

 

 

Bio wzmocnienie

Kwas hialuronowy znalazł zastosowanie w bio-wzmocnieniu. Jeśli skóra straciła ton, wygląda na zwiotczałą, matową, jeśli występują małe zmarszczki i oznaki opadania powiek, wówczas kosmetolog wprowadza w głąb skóry preparaty, które podtrzymują koloryt skóry od wewnątrz wzdłuż obwisłych linii.

Biorewitalizacja

   Zastrzyki są również wskazane do nawilżania i odżywiania skóry na określonym obszarze za pomocą składników odżywczych. Za pomocą tej procedury medycyny estetycznej można poprawić stan skóry dłoni, dekoltu, szyi, twarzy.

Lifting wektorowy

 Aby napiąć skórę niektórych obszarów (na przykład kości policzkowych, brody), kosmetolodzy używają liftingu wektorowego. Jest podobny do biowzmocnienia, tylko środek podaje się w kilku równoległych liniach w kierunku pożądanego efektu liftingu. Do tej procedury medycyny estetycznej stosowane są preparaty kwasu hialuronowego, a także hydroksyapatytu wapnia.

Plazmolifting

Istotą tej techniki jest podawanie danej osobie osocza własnej krwi zawierającej płytki krwi (osocze bogatopłytkowe). W osoczu znajduje się wiele biologicznie aktywnych składników, które stymulują wzrost komórek, uczestniczą w metabolizmie, a co bardzo ważne, prawidłowe osocze krwi nie jest obcą substancją dla organizmu. Oznacza to, że nie jest odrzucane i nie powoduje reakcji alergicznych. Plazmolifting poprawia mikrokrążenie w skórze, normalizuje bilans wodny, wzmacnia miejscową odporność. Procedura jest wykonywana, jeśli zaczynają pojawiać się małe zmarszczki, pierwsze objawy związane z wiekiem, w celu przywrócenia zdrowia skóry (na przykład po oparzeniu słonecznym). Plazmolifting ma również wiele przeciwwskazań, chociaż nie jest ich wiele: choroby onkologiczne, zapalenie wątroby, choroby krwi; ciąża i laktacja; zakaźne i zapalne choroby skóry; zaostrzenia chorób przewlekłych, ostre infekcje.

Mezoterapia

Ten zabieg medycyny estetycznej to wprowadzenie środków przez mikroiniekcję bezpośrednio w skórę w celu poprawy jej właściwości. Mezoterapia jest stosowana w celu uzupełnienia odżywienia i nawilżenia skóry oraz zapobiegania starzeniu się. Służy również do zwalczania rozstępów i aby stymulować wzrost i witalność włosów. Do zastrzyków kosmetolodzy mogą stosować różne preparaty, ale także koktajle, które mają złożony efekt. Przy powierzchniowym podawaniu biorewitalizacja i plazmolifting są również uważane za warianty mezoterapii.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl