Profesjonalny sprzęt podologiczny
9 mins read

Profesjonalny sprzęt podologiczny

Profesjonalny sprzęt podologiczny – dla pacjenta wykonującego zabieg w gabinecie podologicznym w końcowej ocenie satysfakcji z wizyty odegrają rolę nie tylko umiejętności i wiedza podologa. To, czy poleci dany salon bliskim i znajomym, zależeć będzie także od wielu innych czynników. Gwarancją jakości, wysokiego standardu usług i – co najważniejsze – zadowolenia zarówno pacjentów, jak i samych podologów, jest profesjonalny sprzęt podologiczny.

Profesjonalny sprzęt podologiczny
Profesjonalny sprzęt podologiczny

Właściwie dobrany, wysokiej jakości sprzęt podologiczny gwarantuje wygodę pacjenta, a jednocześnie precyzję pracy specjalisty. W hurtowni podologicznej Kerpro znajdziesz wszystko, co niezbędne do wyposażenia każdego gabinetu podologicznego i kosmetycznego – począwszy od specjalistycznych narzędzi, na wygodnych fotelach i krzesłach skończywszy. Uwzględniając potrzeby i oczekiwania naszych odbiorców, stawiamy wyłącznie na sprawdzone i renomowane marki, które oddają w ręce klienta wysokojakościowe produkty. Na odpowiednim sprzęcie nie tylko dobrze się pracuje, ale jednocześnie jest się w stanie zaoferować najwyższy standard usług, którego bez wątpienia oczekuje każdy klient.

Jakość to podstawa przy wyborze wyposażenia do gabinetu podologicznego

Frezarka, autoklaw, myjka, lampa, fotel czy szafka – bez względu na to, jaki element wyposażenia do salonu wybieramy, najważniejsza jest jakość. Dobrej jakości sprzęt to swego rodzaju wizytówka każdego gabinetu podologicznego. Nawet wykwalifikowany i doświadczony podolog nie będzie w stanie kompleksowo obsłużyć pacjenta, jeśli nie będzie mieć do dyspozycji sprzętu, który mu to umożliwi. Na początek warto zdać sobie sprawę, że wyposażenie gabinetu podologicznego wykonane z solidnych materiałów nierzadko bywa drogie. W hurtowniach bez większych trudności znaleźć można tańsze odpowiedniki. Pojawia się tylko pytanie, czy na sprzęcie, który ma służyć latami, rzeczywiście warto oszczędzać? Dobra jakość materiałów, z jakich wykonane są sprzęty, bez wątpienia wydłuża ich żywotność. Łatwo się je czyści, a jednocześnie nie ulegają stopniowemu niszczeniu pod wpływem środków dezynfekcyjnych tak jak najtańsze na rynku modele. Wytrzymałość takiego wyposażenia jest bardzo wysoka, biorąc pod uwagę intensywną eksploatację w gabinecie. Niebagatelne znaczenie ma również  design produktów, na który mało kto zwraca uwagę przy wyborze wyposażenia swojego gabinetu. A przecież pacjenci poddają ocenie tak naprawdę wszystko, co widzą. Porządnie wykonane meble znajdujące się w pomieszczeniu, gdzie wykonywane są zabiegi, jak również w korytarzu i poczekalni, podnoszą estetykę miejsca, co pomaga podologowi kreować profesjonalny wizerunek.

Gabinet podologiczny – jakie wyposażenie powinno się w nim znaleźć?

Urządzenie nowopowstałego gabinetu podologicznego osobom, które dopiero startują z biznesem, może przysporzyć sporych trudności. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych elementów, w jakie w pierwszej kolejności trzeba zainwestować.

Wygodny fotel podologiczny – z troski o komfort pacjenta

Dobry fotel podologiczny nie tylko gwarantuje pacjentowi wygodę podczas zabiegu, ale przede wszystkim zapewnia komfort pracy podologowi. Decydując się na model z możliwością sprawnego regulowania wysokości i ustawienia w dowolny sposób poszczególnych jego części, takich jak zagłówek, podłokietniki czy podnóżek, można w znaczącym stopniu ułatwić i przyspieszyć sobie pracę. 

Nie da się jednak ukryć, że zakup fotela to duży wydatek, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru trzeba zwrócić szczególną uwagę na aspekty takie jak:

  • możliwość regulacji wysokości siedziska,
  • możliwość regulacji oparcia,
  • możliwość odchylania podnóżków i podłokietników,
  • maksymalne obciążenie fotela,
  • tworzywo, z jakiego wykonany jest fotel,
  • stabilność.

W hurtowni podologicznej Kerpro znaleźć można fotele podologiczne niemieckiej marki Baehr. Produkty tej marki zyskały popularność wśród podologów na całym świecie, którzy chwalą sobie ich zaawansowanie techniczne i precyzję wykonania. Dostępne są trzy modele: Penta, Omega i Maxima. Do wyboru jest aż 36 kolorów tapicerek. Każdy z oferowanych przez nas foteli objęty jest 2-letnią gwarancją.

Krzesełko robocze – z myślą o wygodnej pracy

Pacjentowi komfort zapewni wygodny fotel podologiczny, z kolei podologowi właściwie dobrane krzesełko robocze. Biorąc pod uwagę, że praca podologa ma charakter siedzący, bardzo ważne jest, aby jego stanowisko pracy było odpowiednio przygotowane. Jeśli nie zadba się o prawidłową postawę podczas zabiegu, w niedługim czasie zaczną doskwierać bóle rąk i kręgosłupa, co może przerodzić się w poważne komplikacje zdrowotne. Pogorszenie zdrowia odbije się na samopoczuciu, przez co trudniej będzie zapewnić w gabinecie przyjazną atmosferę i zatroszczyć się o pacjenta.
W sklepie Kerpro znajdziesz sprawdzone i wygodne krzesełka marki Baehr, które posiadają obrotowe siedziska z funkcją regulacji wysokości. Szybko przekonasz się, że bez nich praca jest dużo trudniejsza i w większym stopniu negatywnie wpływa na zdrowie.

Frezarka podologiczna – podstawowe narzędzie pracy podologa

Fotel i krzesełko robocze są już wybrane? Pora na frezarkę. To właśnie wybór tego sprzętu nierzadko spędza stawiającym pierwsze kroki w biznesie podologom sen z powiek. Dostępne na rynku frezarki mają całą masę różnych funkcji. Aby dowiedzieć się, jak sprawdzają się one w codziennej pracy, trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z opisem każdej z nich. W ofercie hurtowni Kerpro znajdują się frezarki z pochłaniaczem pyłu, jak również modele ze spray’em (przeznaczone do pracy na mokro). Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest lepszy, gdyż taka ocena w dużej mierze zależy od osobistych preferencji. Warto jednak zaznaczyć, że na polskim rynku podologicznym dużo większym zainteresowaniem cieszą się frezarki z pochłaniaczem pyłu. Jeśli chodzi o frezarki z pochłaniaczem pyłu, dobrą opinią cieszą się szczególnie dwa modele marki Baehr – frezarka podologiczna A1200 oraz frezarka A2000 PREMIUM. Z kolei w kategorii frezarek podologicznych ze spray’em największą popularność zyskały modele S1200 oraz S2000, również marki Baehr. Oprócz frezarek dysponujemy także wszystkimi akcesoriami niezbędnymi do ich prawidłowej pracy. U nas zaopatrzysz się także w środki umożliwiające sprawną i bezpieczną konserwację sprzętu.

Myjka ultradźwiękowa i sterylizator parowy – niezbędne wyposażenie każdego gabinetu

Podczas zabiegu może mieć miejsce transmisja groźnych dla zdrowia drobnoustrojów, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby ograniczyć ich przenoszenie między pacjentami. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów trzeba wyposażyć gabinet w ultradźwiękową myjkę – podstawowe urządzenie wykorzystywane do czyszczenia i dezynfekcji. Działanie myjki opiera się na połączeniu ultradźwięków z roztworem specjalistycznego płynu, co sprawia, że z powierzchni narzędzi skutecznie usunięte zostają wszelkie zabrudzenia, jak również ginie większość drobnoustrojów. Rodzaj myjki powinno się dostosować w zależności od wielkości gabinetu. W mniejszych salonach lepiej sprawdzą się małe myjki jak np. Baehr Podosonic 1 o pojemności 0,8 litra. Do większych klinikach warto rozważyć zakup myjki ultradźwiękowej Yeson o pojemności 5 litrów. Uzupełnieniem dezynfekcji jest proces sterylizacji, dzięki któremu likwidowane są wszystkie drobnoustroje, a także ich przetrwalniki. Umożliwia to autoklaw parowy. W ofercie hurtowni podologicznej Kerpro znajdują się autoklawy marki Runyes oraz Yeson. Do wyboru są modele o różnej pojemności (od 8 do 22 litrów), dzięki czemu można dostosować sprzęt do potrzeb gabinetu. Fotel podologiczny, krzesełko robocze, frezarka podologiczna, myjka ultradźwiękowa i sterylizator parowy to tylko kilka niezbędnych w każdym gabinecie podologicznym sprzętów. Oprócz tego potrzebne jeszcze będą choćby szafki, lampy czy specjalistyczne narzędzia. Dobra informacja jest jednak taka, że wszystko, czego potrzebujesz, do wyposażenia swojego nowego gabinetu bez problemu znajdziesz w naszej hurtowni.