Czy przepicie wszywki alkoholowej jest możliwe?
6 mins read

Czy przepicie wszywki alkoholowej jest możliwe?

Czy przepicie wszywki alkoholowej jest możliwe? Wiele osób uzależnionych od alkoholu zastanawia się czy w ogóle możliwe jest przepicie wszywki alkoholowej? Wszywka ma z założenia odstraszać od picia alkoholu. Wszystko dzięki oddziaływaniu aktywnie w połączeniu z odurzającą substancją. Wpływa na funkcjonowanie całego organizmu osoby uzależnionej i w połączeniu z napiciem się alkoholu doprowadzić może do wystąpienia sporego uszczerbku na zdrowiu.

Wszywka alkoholowa

Sama świadomość posiadania w ciele wszywki już powinna wystarczyć, aby alkoholik nie dał się złapać ponownie w szpony tego jakże groźnego nałogu. Niektórzy jednak próbują przepić wszywkę alkoholową. Jest to możliwe, ale jednocześnie jest to niezwykle niebezpieczne. Połączenie substancji zawartych we wszywce z alkoholem spowodować może niezmiernie poważne konsekwencje, które będą zagrażały nie tylko zdrowiu osoby uzależnionej, ale także nawet jej życiu.

W jaki sposób disulfiram działa na organizm alkoholika? Działanie tak naprawdę jest bardzo proste. Gdy jest zażyty doustnie pod postacią tabletki czy też podany podskórnie pod postacią wszywki Esperal w https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/, to wywiera taki sam wpływ na ciało uzależnionego. Jednak musimy zaznaczyć, że substancja ta uaktywnia się tylko i wyłącznie po bezpośrednim kontakcie z alkoholowym. Nawet gdy dostarczymy dosłownie niewielką jego ilość do naszej krwi, to substancja ta rozpoczyna swoje działanie. Substancja w pierwszej kolejności blokuje wydzielanie jednego z enzymów ważniejszych w procesie trawiennym alkoholu. W związku z powyższym metabolizm jest całkowicie już zaburzony. Alkohol nie rozkłada się do kwasu octowego. Zamiast niego w organizmie osoby uzależnionej dosyć mocno kumuluje się tak zwany aldehyd octowy. Skutkuje w nadmiarze występowaniem bardzo nieprzyjemnych dolegliwości dla naszego ciała.

To jest naprawdę niebezpieczne

Każda osoba, która próbujemy przepić wszywkę alkoholową, musi mieć pełną świadomość ryzyka, które podejmuje. Nie bez powodu lekarz po zabiegu wszycia wszywki zaleca abstynencję i to bezwzględną. Czasami można się spotkać z opiniami, że dana wszywka alkoholowa nie działa. Jednak opiniami tego typu dzielą się osoby, które przez swoje własne działanie powoduję utratę jej poszczególnych właściwości. Mocno zdesperowani alkoholicy nawet potrafią na własną rękę podejmować kilkanaście prób usunięcia samodzielnego tabletki z organizmu. Takie działanie się wiąże z dużym ryzykiem występowania powikłań. O czym mowa? Mowa tutaj o krwawieniu, zakażeniu, zabrudzeniu rany, a nawet mamy tutaj na myśli uszkodzenie mięśni czy też ścięgien. Wszywka jest umiejscowiona na głębokości między cztery a dziesięć centymetrów. Nie tak łatwo się jest jej pozbyć. Jednak jeśli po takowym działaniu nie wystąpią kompletnie żadne niepożądane objawy, to alkoholik po prostu chwali się nieskutecznością działania tej metody leczenia uzależnień. Otoczenie jest po prostu nieświadome. Coś, co w ogóle nie istnieje, nie może w żadnym wypadku działać.

Inne przyczyny, z których skuteczność wszywki jest zerowa czy też niska to utworzenie się torbieli wokół wszywki czy odporność pacjenta na działanie poszczególnych substancji.

 

Jaka jest skuteczność zabiegu?

Czy trzeba jakoś specjalnie się przygotowywać do tego zabiegu? Wystarczy po prostu się zgłosić do lekarza czy też do placówki, które się specjalizuje w tego rodzaju usłudze. Jedynym koniecznym warunkiem jest pozostanie w trzeźwości przez minimalny okres czterdziestu ośmiu godzin przez rozpoczęciem zabiegu. Oczywiście zaleca się, aby czas ten był znacznie dłuższy. Dzięki temu pacjent ma zagwarantowany nie tylko komfort, ale także i bezpieczeństwo.

Zabieg sam w sobie jest bardzo krótki i mało skomplikowany. Pacjent pozostaje miejscowo znieczulony, a chirurg wykonuje nacięcie niewielkie w jego skórze. Wcześniej podczas wywiadu określają wspólnie potrzeby oraz także preferencje pacjenta. Specjaliści dzięki temu są w stanie dobrać właściwą dawkę, jak i także lokalizację leku.
Z zabiegu tego nie mogą korzystać osoby, które są pod wpływem alkoholu czy też mają zaburzenia psychiczne, zaburzenia układu nerwowego czy też zaburzenia pracy serca. Tuż przed zabiegiem najczęściej są dyskwalifikowani pacjenci mający zaburzenia krzepnięcia krwi. Bardzo ważnym elementem wywiadu lekarskiego jest wcześniejsze przeprowadzenia badań krwi w laboratorium.

Jakie są konsekwencje przepicia wszywki?

Skutki uboczne wszywki Esperal https://www.unipar.pl/wszywka-alkoholowa-co-warto-wiedziec-na-jej-temat/ są bardzo rzadko związane z przebiegiem zabiegu. Najczęściej skutki te są wywoływane poprzez połączenie wszywki z alkoholem. Jeśli alkoholik spróbuje alkoholu, to musi się liczyć z bardzo przykrymi dolegliwościami. Poczuje kaca, ale będzie on o wiele silniejszy oraz zdecydowanie bardziej przykry. Zlekceważone tego typu objawy mogą nawet doprowadzić do zgonu osoby uzależnionej. Alkoholik będzie się także musiał zmierzyć z takimi dolegliwościami jak nudności, bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia ze strony układu krążenia, padaczka alkoholowa, a nawet zaburzenia pracy serca prowadzące do zatrzymania.

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl