Kwiaty przez cały rok
6 mins read

Kwiaty przez cały rok

Kwiaty przez cały rok to dekoracja pasująca do każdego stylu. Pięknie wyglądają w salonie, w sypialni, w kuchni, w gabinecie, biurze, czy w pokoju nastolatki. Są uniwersalne, a co najważniejsze nie powodują wrażenia kiczu.  Można z nich wykonać różnorodne kompozycje lub kupić gotowy bukiet. Z kwiatami jest pewien problem – szybko więdną. O kwiaty doniczkowe trzeba dbać i stosować różne zabiegi pielęgnacyjne. Kwiaty doniczkowe mogą zaszkodzić domowym zwierzętom – uwielbiają je obgryzać koty, króliki i świnki morskie, a nawet małym dzieciom, które badają świat poprzez wrażenia smakowe. Powyższych problemów nie sprawiają sztuczne kwiaty.

Sztuczne kwiaty dawniej i dziś

Kwiaty to jedna z najpiękniejszych dekoracji. W każdym wystroju wyglądają gustownie i dodają klasy aranżacji. Przez bardzo długi czas wystrzegać się sztucznych kwiatów we wnętrzu. Chodziło głównie o nieestetyczne wykonanie tego produktu – było widać, że są rośliny sztuczne. Były wykonane  nieprzyjemnych w dotyku materiałów. Obecnie sztuczne kwiaty dorównują urodą naturalnym, są bardzo dobre gatunkowo i naprawdę doskonale prezentują się jako zawieszki na oknach lub ścianach, kompozycje w wazonie, czy bukiety.

Zalety sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty mają kilka zalet.  Nie uczulają, więc mogą ozdabiać pokój alergika, pod warunkiem regularnego przecierania kurzu. Sztuczne kwiaty nie stanowią zagrożenia dla zwierząt domowych – nie zawierają szkodliwych substancji, nie przyciągają zapachem – zwierzęta najczęściej nie zwracają na takie dekoracje uwagi, nie obgryzają sztucznych roślin. Sztucznych kwiatów – nie trzeba podlewać, nawozić, ani przesadzać.  Nie musimy się martwić, czy w domu mamy odpowiednio nasłonecznione stanowisko do ich ekspozycji. Zaletą sztucznej roślinności jest jej czystość – nie opadają płatki i liście. Nie jest atakowana przez szkodniki, nie używa się na niej środków domowych lub chemicznych, aby pozbyć się robactwa.  Jeżeli kupimy kwiaty z dużymi płatkami, to nie musimy się obawiać, że dziecko je połknie. Naturalne kwiaty mogą być niebezpieczne dla małych dzieci, które poznają świat poprzez bodźce smakowe i wszystko, co znajdą w domu wkładają do buzi. Poza tym jadąc na wakacje, nie trzeba się martwić o to, kto podleje kwiaty. Plusem sztucznych kwiatów jest,  że nie trzeba ich wymieniać co kilka dni. To jednorazowy wydatek. Prezentują się pięknie przez wiele lat i tworzą bardzo przytulny i ciepły klimat wnętrza. Przewagą sztucznych kwiatów jest ich trwałość.

Minusy sztucznych kwiatów

Wiele osób wciąż nie wyobraża sobie, żeby w domu w wazonie były sztuczne kwiaty. Przeciwnicy sztucznych kwiatów w domu wskazują, że jest to produkt nieekologiczny i nie ma pięknego zapachu i nie produkuje świeżego powietrza. Na sztucznych kwiatach zbiera się mnóstwo kurzu i trzeba je regularnie przecierać. Niektórym osobom sztuczne kwiaty kojarzą się wyłącznie z cmentarzem i dlatego nie chcą ich w domu.

Sztuczne kwiaty nie na prezent

Kwiaty są wspaniałym prezentem – świadczą o miłości, wdzięczności i przywiązaniu.  W zasadach etykiety nie mieści się dawanie w upominku sztucznych kwiatów, ponieważ świadczy to o lekceważeniu drugiej osoby. Prezentem mogą być wyłącznie naturalne kwiaty dopasowane do gustu osoby obdarowanej.

Dekoracje ze sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty można kupić w wielu postaciach: pojedynczych gałązek kwiatów, doniczki wypełnionej sztuczną roślinką, wianków, bukietów, zawieszek. Sprzedawane są także sztuczne kwiaty drzew owocowych. Znakomicie wyglądają na stole lub ładnym regale.

Dbałość o detale

Kwiaty przez cały rok
Kwiaty przez cały rok

Nowoczesne sztuczne kwiaty wykonane są z niezwykłą starannością – doskonale imitują naturalne kwiaty. Producenci dbają o każdy detal, co oznacza wysoką jakość wyrobu i pewność, że sztuczne kwiaty przez wiele lat będą zachwycały domowników i gości. Produkowane są w naturalnych rozmiarach. Wiele osób, że obecnie sztuczne kwiaty są tak doskonale wykonane, że trudno je odróżnić od naturalnych roślin. Dopiero dotknięcie płatków lub liści pozwala zorientować się, że roślina jest sztuczna.  Obserwowane z daleka sztuczne kwiaty sprawiają wrażenie naturalnych. Niesamowite jest to, jak w ciągu zaledwie kilkunastu lat poprawiła się technologia produkcji sztucznych kwiatów i ich jakość. Obecnie stanowią alternatywę wobec naturalnych roślin i są naprawdę piękną dekoracją każdego wnętrza. Warto je kupić, zwłaszcza jeżeli z różnych przyczyn nie możemy trzymać naturalnych kwiatów, a bardzo je lubimy. Nie wszystkie żywe kwiaty można trzymać w warunkach domowych.  Takiego problemu nie ma ze sztucznymi kwiatami.

W ostatnich latach rośnie popularność sztucznych kwiatów. Ogromny wybór, dostępność imitacji każdego gatunku, to jedna z tajemnic dużego zainteresowania sztucznymi kwiatami. Nie każdy potrafi pielęgnować kwiaty, ma do nich „dobrą rękę”. Sztucznymi kwiatami nie trzeba się zajmować. Wystarczy przygotować ładną dekorację i postawić w dowolnym miejscu. Dekoracje z kwiatów sztucznych można dowolnie modyfikować i tworzyć różnorodne kompozycje bez obaw, że jedna roślina będzie odbierała światło drugiej.