Nie tylko relaks, czyli korzyści z profesjonalnego masażu
6 mins read

Nie tylko relaks, czyli korzyści z profesjonalnego masażu

Nie tylko relaks, czyli korzyści z profesjonalnego masażu – każdy z nas ma swoje własne, sprawdzone sposoby na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Jedni uwielbiają gorące kąpiele, inni długie godziny spędzają pod kocem z ciekawą książką. Oglądanie filmów, muzyka relaksacyjna, albo aktywność fizyczna (przede wszystkim stretching, joga, pilates) z pewnością mogą pomóc w odzyskaniu równowagi psychicznej i fizycznego komfortu. Warto również pamiętać, że wspaniałe działanie relaksacyjne zapewnić nam może profesjonalny masaż.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi masażu?

Nie tylko relaks, czyli korzyści z profesjonalnego masażu
Nie tylko relaks, czyli korzyści z profesjonalnego masażu

Masaż relaksacyjny, aby przyniósł oczekiwane efekty powinien być wykonywany z odpowiednią siłą, a co najważniejsze – właściwą techniką. Nie każdy oferujący usługę masażu relaksacyjnego jest wykwalifikowanym specjalistą. Przed udaniem się do masażysty, warto więc dobrze sprawdzić jakie ma uprawnienia, jakimi narzędziami do pracy dysponuje (np. profesjonalny stół do masażu, przyrządy), z jakich kosmetyków korzysta. Doskonale, jeżeli mamy możliwość zweryfikowania jego doświadczenia wśród dotychczasowych klientów. Można również opierać się na opiniach dostępnych na rozmaitych portalach internetowych, jednak bezpośrednia rozmowa z klientem danego masażysty z pewnością okaże się bardziej wiarygodna i pozwoli upewnić się, że nasz wybór jest słuszny. 

Masaż sportowy nie tylko dla sportowców

Zabiegi odnowy biologicznej i masaże sportowe kojarzą się nam głównie z osobami zawodowo uprawiającymi sport. Tymczasem specjaliści często zalecają tego rodzaju masaże również amatorom. Osobom, które trenują co najmniej 4 razy w tygodniu (szczególnie jeśli jest to trening siłowy) masaż sportowy znacznie skróci czas regeneracji. Bardzo ważne jest to, aby uświadomić sobie, że tego rodzaju masaże nie mają na celu uśmierzenia dolegliwości bólowych wywołanych kontuzją, a właśnie zapobieganie rozmaitym urazom. Masaż sportowy niestety nie należy do najbardziej przyjemnych, ponieważ masażysta musi użyć znacznej siły – adekwatnej do danej partii mięśniowej (mocniej będą np. masowane mięśnie czworogłowe uda, niż barki czy tricepsy). Jednak takie zabiegi przynoszą oczekiwane efekty – pomagają w usuwaniu zakwasów, regenerują organizm po wysiłku fizycznym, a także podnoszą ogólne samopoczucie.

Zobacz również:

Nieocenione działanie lecznicze

W fizjoterapii, a nawet szerzej – w rehabilitacji masaże odgrywają ważną rolę. Specjalistyczny masaż leczniczy może wpływać pozytywnie na rozmaite schorzenia i przewlekłe choroby, szczególnie związane z narządami ruchu. Kłopoty zdrowotne w funkcjonowaniu stawów i mięśni to nie jedyne obszary problemów, na które zaradzić może masaż leczniczy. Stosuje się go także w przypadku zakrzepów, a nawet problemów oddechowych. Masaż rozluźniający, czy relaksacyjny wpływa również doskonale na stan emocjonalny klienta, dlatego stanowi ciekawy sposób zadbania o psychikę w sytuacjach obciążenia. Zalecany również często jako sposób na opanowanie emocji i poprawę nastroju przez psychoterapeutów.

Odchudzanie na miarę XXI wieku

Wiele osób zmaga się w dzisiejszych czasach z nadwagą. Inni po prostu nie są do końca zadowoleni ze swojej figury i poszukują sposobów na idealną sylwetkę. Coraz częściej nie mamy czasu, albo silnej woli, która pozwoliłaby utrzymać nam reżim wybranej diety. Nie zawsze również dobrze czujemy się wyciskając z siebie siódme poty podczas treningów sportowych. W dzisiejszych czasach popularnym sposobem na walkę z nadprogramowymi kilogramami stał się masaż odchudzający. Specjalistyczne działanie tego rodzaju masażu polega na pobudzaniu krążenia i przepływu limfy w różnych partiach ciała. Masaż odchudzający pomaga również w procesie oczyszczania organizmu z toksyn, a także w pozbywaniu się cellulitu. Decydując się na wspomaganie odchudzania za pomocą masażu możemy wybrać konkretną partię ciała, na której wyglądzie szczególnie nam zależy. Wiele osób decyduje się na masaż odchudzający brzucha, ud oraz pośladków. Jednak warto rozważyć również wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej np. na plecach. Z tej partii ciała ciężko jest zwykle pozbyć się otłuszczenia jedynie stosując dietę. Ćwiczenia fizyczne mogą oczywiście przynieść oczekiwany efekt, w postaci pięknie wysmuklonych pleców, jednak nie każdy lubi i niestety nie każdy potrafi trenować plecy stosując odpowiednią technikę, która zapewnia skuteczność. Z tego powodu to właśnie masaż odchudzający pleców może okazać się najbardziej efektywnym rozwiązaniem. Masaże od lat przynoszą ludziom ulgę, poprawiają stan zdrowia i pomagają głęboko się zrelaksować. Spore grono osób nadal uważa, że systematyczne korzystanie z masażu zarezerwowane jest dla osób dysponujących odpowiednio wysokim budżetem. Tymczasem ceny masaży różnią się od siebie w zależności od wielu czynników. Zwykle masażyści zatrudnieni w ośrodkach SPA albo eleganckich salonach odnowy biologicznej oczekują wyższego wynagrodzenia za swoje usługi, niż specjaliści prowadzący własną działalność. Warto jednak pamiętać, że często można trafić (szczególnie w social mediach) na oferty promocyjne, pozwalające znacznie obniżyć koszt masażu. Dodatkowo wielu specjalistów inaczej wycenia całą serię wykupionych masaży, niż pojedynczą wizytę w salonie. Może się więc okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykupienie całego pakietu i cieszenie się efektami systematycznych masaży.