Czy własny sklep z biżuterią to dobry pomysł na biznes?
6 mins read

Czy własny sklep z biżuterią to dobry pomysł na biznes?

Czy własny sklep z biżuterią to dobry pomysł na biznes? Interesujesz się biżuterią i chcesz, żeby to właśnie był Twój osobisty pomysł na biznes? Sklep z biżuterią srebrną może być zarówno świetnym pomysłem, jak i niezbyt dobrą inwestycją.

Sklep z biżuterią to zakład, który zajmuje się nie tylko sprzedażą nowej biżuterii kupowanej w hurtowni lub tworzonej samodzielnie, ale także świadczy usługi takie jak renowacja, dopasowanie rozmiaru, dopasowanie poszczególnych elementów, czy naprawę biżuterii. Coraz częściej sklep z biżuterią zajmuje się nie tylko sprzedażą pierścionków, naszyjników, kolczyków, ale w swojej ofercie ma także coś dla mężczyzn, przede wszystkim zegarki, męską biżuterię i spinki do mankietów koszul. Sklep z biżuterią może mieć określoną specjalizację. Należy do niej na przykład oferowanie produktów przeznaczonych dla nowożeńców – biżuteria ślubna srebrna. Punkty usługowe specjalizujące się w sprzedaży obrączek, mają asortyment sprofilowany pod tę konkretną grupę.

Zapisz swoją misję i cele biznesowe

Misja jest czymś, co opisuje cały cel Twojego biznesu i to, co jest dla Ciebie istotne. Zdecyduj, jakie są Twoje priorytety i zapisz je w kilku zdaniach przed rozpoczęciem działalności.

Pisząc swój biznesplan, zwróć uwagę na następujące punkty:

 • Określ, kim będą docelowi klienci sklepu z biżuterią. Pomoże to ulepszyć Twój wybór wzorów biżuterii i marketingu;
 • Zastanów się, jak tworzyć biżuterię, która odróżni Cię od biżuterii konkurencji. To pomoże Ci stworzyć niszę,

Zarejestruj kreatywną nazwę dla swojej firmy

Czy chcesz, aby nazwa Twojego sklepu z biżuterią była na tyle chwytliwa, aby odzwierciedlała Twój styl, kreatywność, a także przyciągała uwagę docelowych klientów? Zacznij od sprawdzenia wolnych domen internetowych.

Oto kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać podczas rejestrowania nazwy firmy:

 • Upewnij się, że wybierasz nazwę, która odnosi się do popularnych terminów branżowych, które potencjalni klienci mogą już znać;
 • Wybierz nazwę, która nie jest już zajęta przez innych;
 • Musisz wybrać nazwę, która jest łatwa do zapamiętania, brzmi melodyjnie. Sklep z biżuterią musi kojarzyć się przyjaźnie.

Rozbuduj swoją firmę online

Czy jesteś zainteresowany sprzedażą biżuterii online? Jeśli tak, stwórz wysokiej jakości internetowy sklep z biżuterią. Będziesz sprzedawać swoje własne wyroby? W takim razie możesz zdecydować się na początku na pośrednictwo jednego z renomowanych serwisów. Stwórz obecność online dla swojej firmy jubilerskiej i zacznij sprzedawać swoją biżuterię klientom na całym świecie. Pomyśl o umieszczeniu swoich wyrobów w butikach internetowych.

Sklep z biżuterią potrzebuje marketingu online:

 • Zbuduj godny uwagi blog;
 • Twórz samouczki wideo na YouTube, aby dotrzeć do dużej grupy odbiorców (na przykład pokazując sposób doboru biżuterii do swojej urody);
 • Wykonaj skuteczny marketing e-mailowy;
 • Pamiętaj o olbrzymiej roli mediów społecznościowych.

Twój sklep z biżuterią – badania rynku

Badanie rynku jest kolejnym ważnym krokiem, który należy podjąć, jeśli chcesz, aby Twoja firma produkująca i sprzedająca biżuterię odniosła sukces. Badania rynkowe to zorganizowany sposób poznawania także Twoich konkurentów.

W badaniach rynkowych ważnych jest kilka rzeczy, mianowicie:

 • Poznawanie rynku;
 • Dowiedzenie się, czego chce klient;
 • Określanie, w jaki sposób można spełnić te potrzeby. Obejmuje to także znalezienie tego, czego brakuje, a następnie wypełnienie tej niszy.

Skutecznie wykorzystuj media społecznościowe

W dzisiejszych czasach każdy ma swoje konta w mediach społecznościowych, czy to Facebook, Twitter, Instagram czy Pinterest. Ponieważ branża biżuterii opiera się bardziej na prezentowaniu szerokiej gamy artykułów jubilerskich, korzystaj z Instagrama i Pinteresta, które są opartymi na obrazie kanałami społecznościowymi. Są pewne rzeczy, których musisz przestrzegać:

 • Regularnie publikuj zdjęcia swojej biżuterii;
 • Publikuj swój blog w mediach społecznościowych;
 • Upewnij się, że zawsze dołączasz linki do swoich produktów w sklepach internetowych.

Rób to, co kochasz

Sklep z biżuterią powinien został założony z czystej pasji. Rozpoczynając działalność związaną z biżuterią, każdy jej element powinien wyglądać inaczej niż oferta konkurencji. Oprócz atrakcyjności wizualnej musisz zadbać o projekt opakowania, który musi być atrakcyjny, oryginalny i sprawić, by konsument preferował Twój produkt nad konkurencyjnym.

Bądź cierpliwy

Czy własny sklep z biżuterią to dobry pomysł na biznes?
Czy własny sklep z biżuterią to dobry pomysł na biznes?

Potrzeba czasu, aby zbudować udany biznes. Nie licz na sukces w nocy po otwarciu sklepu jubilerskiego. Mogą minąć nawet lata, zanim poczujesz smak sukcesu. Tak więc miej cierpliwość! Nie ma nic złego w spełnieniu wysokich oczekiwań, ale jednocześnie trzeba być realistą.

Otwieraj swój sklep z biżuterią ze starannie przemyślanym planem. Upewnij się, że Twoja firma jest widoczna dla docelowych odbiorców. Stwórz niezapomniane logo, które będzie reprezentować Twoją firmę na konkurencyjnym rynku. Zbuduj dobrą obecność w mediach społecznościowych, publikując treści tekstowe i graficzne na różnych kanałach społecznościowych. Musisz mieć wystarczająco dużo gotówki, aby zaspokoić wszelkie pilne potrzeby, dopóki Twoja firma nie zostanie ostatecznie rozkręcona.