O czym powinniśmy pamiętać, kupując bongo?
6 mins read

O czym powinniśmy pamiętać, kupując bongo?

Niezależnie od tego, czy kupujesz swoje pierwsze bongo, zastępujesz stare lub po prostu dodajesz nowe do swojej kolekcji, wybór właściwego przedmiotu może być nieco zniechęcający. O czym powinniśmy pamiętać, kupując bongo?  Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na koszty i na to, czy pasuje ono do nas i naszego stylu życia.

Suche zioła czy koncentraty

Bongo jest idealne zarówno dla legalnych suchych ziół, jak i koncentratów. Jednak to,  na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, będzie miało wpływ na to, jaki rodzaj bongo powinniśmy kupić. Suche zioła lub tytoń wymagają miseczki, co zwykle oznacza większą łodygę, wygiętą pod kątem 45 lub 90 stopni. Koncentraty zwykle wymagają gwoździa, ustawionego pod kątem 90 stopni. Jeśli chcemy zdecydować się na oba produkty, zalecana jest małe i średnie szklana bongo, które można zaadaptować za pomocą przystawki do kwarcu. Umożliwia ona łatwa wymianę między suchym i skoncentrowanym towarem.

Dyfuzory

Pomyślmy o dyfuzji. Niezależnie od wielkości, funkcja perkolatora jest zwykle pomocna w rozpraszaniu dymu. Spalanie suchych substancji, takich jak tytoń, nie zawsze jest najlepsze dla naszego zdrowia. Aby uniknąć wdychania dużej ilości produktów ubocznych, perkolatory filtrują niepożądane toksyny z procesu spalania, jednocześnie chłodząc powstały dym. Rezultatem jest znacznie gładszy, czystszy hit dla nas i naszych płuc.

Sklep z bongo posiada zróżnicowany asortyment. Bongo może mieć wbudowane dyfuzory, np. plaster miodu lub perkolator drzewny, albo możemy dodać takie akcesoria, jak popielniczka. W przypadku suchych ziół, zazwyczaj możemy określić, co lubimy a czego nie, biorąc pod uwagę perkolator. W przypadku koncentratów, występuje mniejsze spalanie, więc minimalna dyfuzja w połączeniu z mniejszą rurą, jest uważana za standard dla uzyskania optymalnego smaku.

Istotny rozmiar

Zastanówmy się, w jaki sposób zamierzamy używać swojego bonga. Cel może być bardzo ważny dla określenia optymalnej wielkości i materiału.

Mniejsze bonga są przenośne i łatwe do przechowywania lub pakowania do torby podróżnej.  Większe bonga są bardziej kosztowne, ale zapewniają stabilny element domu i oferują większą możliwość modyfikacji i perkolacji. Musimy też wziąć pod uwagę pojemność płuc. Jeśli jest to nasze pierwsze bongo lub wdychamy mniejsze porcje, mała lub średnia fajka wodna jest dla nas idealna. Mniejsze fajki, takie jak zlewki lub podstawki w kształcie dzwonów, są zwykle bardziej trwałe, podczas gdy większe urządzenia są mniej wytrzymałe, ze względu na wielkość i środek ciężkości.

Jeśli chcemy podróżować z bongo lub ma z niego korzystać duża grupa ludzi, lepiej wybierzmy małe i średnie urządzenie, by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia. Ale jeśli kupujemy je do kolekcji, jesteśmy doświadczonymi palaczami lub nie zwracamy uwagi na ewentualne uszkodzenia, możemy wybrać dużą fajkę wodną.

Rodzaj materiału

Dzisiaj, bongo może być wykonane z dowolnego materiału, np. akrylu lub tworzywa sztucznego, ceramiki, bambusa, a nawet silikonu. Fajki akrylowe lub plastikowe mogą być tańsze i półprzezroczyste, dlatego w takim przypadku możemy zobaczyć jakość wody. Jednak brakuje tu kreatywności w postaci kawałków szkła i zazwyczaj nie można ich modyfikować. Dlatego są mniej aromatyczną opcją, ale spełniają swój cel.

O czym powinniśmy pamiętać, kupując bongo?
O czym powinniśmy pamiętać, kupując bongo?

Z kolei fajki ceramiczne mogą być tańsze niż szkło, absolutnie piękne  i trwalsze. Jednak są też trudniejsze w czyszczeniu. Dlatego krócej mogą być krócej użytkowane, jeśli będziemy z nich często korzystać. Bambus jest wytrzymały i stylowy i może wytrzymać wieki. Silikon jest super trwały i elastyczny, idealny w podróży lub do zapakowania do walizki.

Szkło jest oczywiście najbardziej klasyczne i najlepsze pod względem modyfikacji i dodatków. Przy obliczaniu trwałości potencjalnej szklanej blanki należy szukać szkła hartowanego, które zazwyczaj jest grube i trudniejsze do uszkodzenia. Jednak cel używania, osobista estetyka i potrzeba trwałości mogą w dużym stopniu determinować użyty materiał.

Cena

Pamiętajmy, że najczęściej im bardziej skomplikowany i kolorowy, tym większy koszt. Jeśli nie jest to nasze pierwsze bongo, prawdopodobnie wiemy, na jakie tanie bongo nas stać. Ale jeśli to nasze pierwsze, musimy pamiętać, że wiele materiałów jest tańszych niż szkło. Jednak proste, eleganckie, minimalistyczne, solidne szkło hartowane nie musi być strasznie drogie, a jednocześnie pozwala na przyszłą modyfikację poprzez zastosowanie artystycznych adapterów szklanych, kiedy będziemy bardziej doświadczeni. Dobrym pomysłem będzie wybór profesjonalnego sklepu, w którym sprzedawca doradzi nam styl i rodzaj.

Kupno bonga czy vaporizer marihuany jest ostatecznie kwestią osobistych preferencji. Do głównych typów możemy zaliczyć proste rurki, zlewki i recykler. Proste rury dają gęsty dym i wyraźnie szybko. Zlewki mają większą objętość i dają rzadszy dym, są trudniejsze do czyszczenia, ale oferują większe pobudzenie. Recyklery są najczęściej używane do palenia koncentratów, które przetwarzają wodę. Jeśli jesteśmy początkujący, wybierzmy proste rurki lub zlewki. Proste rozwiązania są najlepsze, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy. Warto zwrócić uwagę na swoje potrzeby.